★★★★★ 4.4 127 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by waermeplanung-moers.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 14 in. Outside Diameter x 5 in. Inside Diameter x 1 in. Projection x 5-1/4 in. Canopy
  • Crisp detail with huge collection of exclusive designs
  • Can be cut, drilled, glued, nailed or screwed with common tools
  • Ready for paint or faux finish. Add a high-end upgrade inexpensively
  • Instant renovation with minimal time and effort. Every style comes in multiple sizes and options
Size 14-in. OD x 5-in. ID
Color Unfinished
Style One-Piece
Material Expanded Cellular PVC
Item Weight 1.92 pounds
Part Number CMP14CM-05000
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number CMP14CM-05000
Batteries Required No
Product Dimensions 15.5 x 15.5 x 2.38 inches
Included Components Ceiling Medallion
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
127 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (103)
4 stars
5% (6)
3 stars
2% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
11% (14)